Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski

To nie będą wykłady. Poprzez rozmowę, oglądanie spektakli i aktywizujące działania warsztatowe będziemy wchodzić w dyskusję z i na temat współczesnych sztuk performatywnych – zapowiadają Hanna Kanecka i Jakub Snochowski, którzy poprowadzą pierwszy cykl „Malta: tropy”, nowy program Malta Festival Poznań skierowany do gimnazjalistów i licealistów w wieku 15-18 lat. Na bezpłatne warsztaty można zgłaszać się do 22 kwietnia!

Uczestnicy warsztatów będą dyskutować na temat oglądanych wspólnie projektów, rozmawiać o ich formie i o podejmowanych przez nich problemach, będą je przetwarzać i performatywnie komentować.

Dla mnie teatr nie zaczyna się od aktora. Zaczyna się od widza, od ludzi, którzy decydują się oglądać. Moim zdaniem odwagi wymaga nie tylko stanięcie na scenie, odsłonięcie się, ale też, i może to nawet odważniejsze, zatrzymanie się, zajęcie miejsca, oglądanie – mówi Lotte van den Berg, kuratorka tegorocznego festiwalowego Idiomu „Paradoks widza”, który inspiruje program warsztatów.

Uczestnicy „Malta: tropy” spotkają się trzykrotnie przed festiwalem: 23 i 24 kwietnia, 15 maja oraz 4 czerwca na trwających 5 godzin działaniach warsztatowych. Następnie będą wspólnie śledzić i komentować wybrane wydarzenia Malta Festival Poznań (17-28 czerwca). Wszystkie działania w ramach „Malta: tropy” są bezpłatne. Zgłoszenia można przesyłać do 22 kwietnia na adres: zapisy@malta-festival.pl, w tytule maila wpisując „Malta: tropy”, a w treści maila imię, nazwisko, wiek i nazwę szkoły. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Spotkania poprowadzą Hanna Kanecka – teatrolożka, doktorantka wiedzy o teatrze UAM w Poznaniu oraz Jakub Snochowski – aktor, performer, instruktor teatralny i trener. Informacje o prowadzących oraz program warsztatów dostępne są na stronie wydarzenia.

Warsztaty zainaugurują program „Szkoła widza” – całoroczne działania edukacyjne, które Malta Festival Poznań kieruje do różnych grup wiekowych: „Wolno Dzieciom w Mieście” – to działania dla dzieci i rodziców, „Malta: tropy” – dla gimnazjalistów i licealistów, „Akademia Miasta. Prototyp” – dla studentów i absolwentów uczelni wyższych.