Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. mat. prasowe
Galeriafot. mat. prasowe
  • Partnerem wydarzenia jest Restauracja Blow Up Hall pod przewodnictwem Tomasza Purola.

    Przewodnim tematem projektów Bena J. Riepe jest praca z tym co efemeryczne, co ulotne. Interesują go zagadnienia obecności i nieobecności, podmiotu i przedmiotu, wystawiania (na pokaz) i działania. Nawiązując do idiomu tegorocznego festiwalu, Ben J. Riepe kreuje w browarowej Słodowni efemeryczną przestrzeń zmysłowej percepcji. Podczas dwu festiwalowych wieczorów razem ze swoją kilkuosobową kompanią düsseldorfski choreograf zaprasza widzów na wspólny posiłek. W jego „choreografowanej kolacji” wspólny stół staje się sceną otwierającą pole do działań dryfujących wokół płynnych granic między sztuką i zgromadzeniem, estetyzacją i uczestnictwem, przestrzenią wykreowaną i przestrzenią społeczną, oferując widzom wszelkiego rodzaju zmysłowe i estetyczne doświadczenia zanurzone w bezmiarze zapachów, potraw, dźwięków i ruchu.

    Osią spektaklu Bena J. Riepe Choreographic Dinner jest kolacja dla widzów, przygotowana przez TOP CHEFa Tomasza Purola.
     

  • Choreograf: Ben J. Riepe
    z: Laura Burgener, Lenah Flaig, Simon Hartmann, Sudeep Kumar Puthyiaparambath, Kathrina Wilke and Guests
     

  • BEN J. RIEPE studiował taniec I choreografię w Folkwang-Hochschule w Essen. Po dyplomie pracował jako tancerz dla Piny Bausch i V.A. Wölfl/NEUER TANZ. Obok pracy z własnym zespołem (załozonym w 2004 roku) pracuje także jako gościnny choreograf i pedagog Tworzył choreografie dla wielu międzynarodowych zespołów (m.in.. dla Malaysian Kwang Tung Dance Company , Folkwang Tanzstudio of Essen, Korea National Contemporary Dance Company of Seoul). W 2008 roku, jako jeden z 6 artystów z Europy, wziął udział w projekcie twórczej wymiany z choreografami chińskimi (w ramach Chin-A-Moves). W roku 2015 wziął udział w europejskich projektach Identity.Move! oraz Modul Dance. Jest laureatem licznych stypendiów i nagród (w laatch 2009, 2012 i 2015 otrzymał stipendium „Spitzenförderung“, a 2009, nagrodę dla młodych twórców z regionu NRW /Förderpreis für darstellende Kunst des Landes NRW). Jako pedagog, Ben J. Riepe konsultuje prace młodych choreografów i prowadzi warsztaty z ruchu i improwizacji zarówno dla tancerzy, jak i artystów innych sztuk performatywnych. Obecnie Ben Riepe jest Affiliated Artist w PACT Zollverein, Essen. W ostatnich latach jego praktyka skupia się na zgłębianiu związków choreografii i sztuk wizualnych, zwłaszcza instalacji, sztuki performansu, LIVE-ART i instalacji dźwiękowych.
    W sztuce interesuje go praca z tym, co ulotne: zagadnieniami obecności i nieobecności, podmiotu i przedmiotu. Długofalowe artystyczne poszukiwania stały się ramą dla wielu prac – zarówno scenicznych, jak i instalacji i prac wideo, wielokrotnie prezentowanych w Europie i Azji.