Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. materiały prasowe
Galeriafot. materiały prasowe
  • Druga odsłona wałbrzyskiego stand-upu teatralnego opartego na fantazjach biograficznych na temat Wisławy Szymborskiej, Jarosława Marka Rymkiewicza, Hanki Bielickiej. Stand-up to forma monologu komediowego operującego z założenia przerysowaniem, wykorzystująca charyzmę wykonawcy, który w czasie przedstawienia stale pozostaje w kontakcie z publicznością. Jacek Kozłowski przywołuje w swoim stand-upie wiersze Wisławy Szymborskiej, te do chwalenia się i te pieczołowicie ukrywane, koty poetki i Michała Rusinka, fobie Jarosława Marka Rymkiewicza, ogród w Milanówku, jego obsesje prowokowania świata i niechęć do Michnika. Bohaterką trzeciego monologu jest Hanka Bielicka, najszybciej mówiąca estradowa monologistka w historii polskiej sceny, której śni się, że występuje w spektaklu „4.48 Psychosis” Sarah Kane. Trzech aktorów, trzech bohaterów i trzy monologi. Wybrani z bogatego pejzażu narodowych mitologii i symboli, ludzie-idiomy, zabierają głos. Odmienne stylistyki, właściwe dla Szymborskiej, Rymkiewicza i Bielickiej, wyznaczają różne modele podejścia do opisu i diagnozowania rodzimej rzeczywistości. Każdy z nich zostanie wzięty w ostry, komiczny nawias i posłuży jako pretekst do szalonej zabawy zbiorowymi wyobrażeniami.

    Pierwsza odsłona wałbrzyskiego stand-upu – monolog „Jezus, Gombrowicz, Osiecka” była debiutem teatralnym Jacka Kozłowskiego. Autor jest doktorantem w Instytucie Kultury Polskiej UW, współautorem kabaretu „Rozmowy w tłoku”.
     

  • tekst, reżyseria: Jacek Kozłowski
    scenografia: Karolina Pająk
    opieka artystyczna: Maciej Podstawny
    występują: Mirosława Żak, Włodzimierz Dyłag, Rafał Kosowski
    aranżacja piosenek: Wojciech Bergander (kontrabas), Bartłomiej Libera (perkusja), Piotr Dziadkowiec (piano), Beniamin Drożdżal (realizacja dźwięku, mix)

    Nagrania zostały zrealizowane przez studentów Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie.
    Spektakl powstał w koprodukcji: Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie oraz 8. Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym Boska Komedia w Krakowie.

    premiera krakowska: 5.12.2015.
    premiera wałbrzyska: 8.01.2016.