Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski
  • Spotkania inspirowane są metodą pracy artystycznej Lotte van den Berg, która w swoim najnowszym projekcie, prezentowanym na Malta Festival Poznań „Building Conversations”, korzysta z technik konwersacyjnych z całego świata. Adaptuje te techniki w kolejnych odsłonach projektu, czyniąc z rozmowy dzieło sztuki. W jaki sposób ze sobą rozmawiamy i jak moglibyśmy to robić inaczej?

    W czasie warsztatów poszukamy nieoczywistych metod prowadzenia rozmowy, spróbujemy ćwiczeń impro rozwijających współpracę w grupie, będziemy się bawić, dyskutować, a jednocześnie rozpychać granice teatru.

    23 kwietnia / prowadzenie: Hanna Kanecka, Jakub Snochowski / 11:00 / 5h
    24 kwietnia / prowadzenie: Hanna Kanecka, Jakub Snochowski / 11:00 / 5h

    Inspiracja 1. Teatr Lotte van den Berg i „Building Conversations”

    15 maja / prowadzenie: Jakub Snochowski / 11:00 / 5h

    Inspiracja 2. Gob Squad i spektakl „The Conversationalist”.

    4 czerwca / prowadzenie: Hanna Kanecka, Jakub Snochowski / 11:00 / 5h

    Inspiracja 3. Akademia Ruchu i „Aleja gwiazd”.

    25 czerwca / prowadzenie: Hanna Kanecka, Jakub Snochowski

    Po obejrzeniu wydarzeń festiwalowych, uczestnicy omówią je, przepracują, a następnie twórczo skomentują.
     

  • Hanna Kanecka (ur. 1986) – teatrolożka, doktorantka kierunku wiedza o teatrze UAM w Poznaniu, gdzie prowadzi zajęcia „Teatr dzisiejszy” ze studentami wchodzącymi w świat teatrologii oraz praktyczny „Warsztat kulturotechnik” ze studentami resocjalizacji. Laureatka stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce, stypendium Rektora UAM za wyniki naukowe, stypendium Erasmus, dzięki któremu przez rok studiowała na paryskiej Sorbonie oraz częściowego stypendium Alternatywnej Akademii Tańca 2016. Pracę magisterską poświęciła badaniu statusu obecności małych dzieci w przedstawieniach kierowanych do dorosłych widzów. Działa zarówno w obszarze teorii sztuk performatywnych, jak i praktyki tańca współczesnego oraz teatru fizycznego. Jej zainteresowania badawcze i twórcze dotyczą tańca krytycznego oraz styku sztuk performatywnych i psychoanalizy. Jest autorką i wykonawczynią monodramu "Nie przyj", podejmującego doświadczenie ciąży i macierzyństwa. Obecnie pracuje nad spektaklem tanecznym dla najmłodszych dzieci.

    Jakub Snochowski (ur. 1977) – aktor, performer, instruktor teatralny, trener. Występował w teatrach krakowskich: Starym, Ludowym; warszawskich: Wielkim, TR, Dramatycznym, Konsekwentnym, Wytwórnia, Ochoty, Studio, Polskim, a także w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Pieśń Kozła we Wrocławiu, Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Współpracował m. in. z Jerzym Jarockim, Jerzym Stuhrem, Jerzym Skolimowskim, Andrzejem Wajdą, Maciejem Prusem, Krzysztofem Krauze, Pawłem Miśkiewiczem, Łukaszem Barczykiem, Janem Klatą, Grzegorzem Jarzyną, Robertem Wilsonem, Janem Fabrem, Meg Stuart. Regularnie prowadzi warsztaty wzmacniania intuicji autorską metodą, którą wykorzystuje również w szkoleniach biznesowych. Prowadzi warsztaty w TR Warszawa, gdzie od wielu lat współpracuje z Anną Rochowską, a także zajęcia/inspiracje w liceum im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie (klasa o profilu teatralnym). Jest twórcą wielu akcji performatywnych w przestrzeni publicznej, spektaklu „Sad wykarczowany” na podstawie „Wiśniowego sadu” Czechowa – dyplom w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Fascynują go działania z pogranicza różnych dziedzin sztuki, dlatego ostatnio angażuje się przede wszystkim w projekty eksperymentalne, posiadające potencjał przekroczenia, przełamania uznanych granic.