Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski

Wolno Dzieciom to wezwanie do współtworzenia społeczności z jej najmłodszymi obywatelami. Wśród skrzyżowań nakazów i zakazów miejskiej dżungli głos dzieci jest istotnym czynnikiem budowania nowych ścieżek wolności. Pola nieograniczonej wyobraźni i świeże spojrzenie pozbawione schematów wydają się kluczowe dla dyskusji o społeczeństwie obywatelskim i mieście.

Program Wolno Dzieciom na Malcie po raz trzeci zaprasza na plac Wolności, tym razem zgłębiając paradoks widza z perspektywy dziecka. Codziennie od 11:00 do 19:00, dla dzieci i ich opiekunów, czynna będzie przestrzeń pełna wielozmysłowych zabaw i opowieści nie z tej ziemi, pod opieką animatorów. Po szkole, w dni powszednie z inicjatywy artystów: Aleksandry Winnickiej i Marcina Piątyszka, ochotnicy będą tworzyć planetę Freedo – trójwymiarową instalację pełną jaskiń i zamków, tętniącą energią twórczą. Dostępu do niej będą bronić zagadki i wyzwania stworzone przez dzieci – mieszkańców planety.

Pamiętając o rozwoju dzieci podczas pierwszych lat życia, przygotowaliśmy warsztaty dla najmłodszych i ich rodziców. Nad ich sensoryką i motoryką będzie pracować Grupa Zabawowa „Farbuszki”, natomiast o świadomość ciała oraz wyciszenie zadbają Hanna Kanecka i Aleksandra Bożek-Muszyńska.

Weekendy w strefie Wolno Dzieciom to nie czas na odpoczynek od wyobraźni. W sobotę Zofia Małkowicz zaprosi rodzinne ekipy do pobrania i zbadania próbek miejskiej tkanki. Posłużą one do stworzenia nowego pomnika miasta. W sobotnie poranki, pod okiem Mai Brzozowskiej-Brywczyńskiej i dzięki uprzejmości Duńskiego Instytutu Kultury odbędziemy filmową podróż po temacie miłości trudnej i odważnej, zakończoną warsztatami. W niedziele Teatr Sytuacje Grupa zaprezentuje „Dziwne Zwierzęta”, a Zielona Grupa zaprosi do wspólnego opowiadania historii. Niedzielne popołudnia zwieńczą rodzinne warsztaty Czytogruszki, na których m.in. powstaną magiczne peleryny niewidzialności.