Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. Sonia Szostak
Galeriafot. Sonia Szostak

Już od pierwszego dnia Malta Festival Poznań, 17 czerwca, rusza koncertowa scena na placu Wolności. Muzyczny festiwal otworzy duet sióstr Wrońskich – Ballady i Romanse muzyką do filmu Agnieszki Smoczyńskiej „Córki dancingu”.

Następnego dnia koncertowa polska premiera albumu „Elswhere” Luisa Clary Gomesa, czyli Moullinex. Usłyszymy energetyczną mieszanką brzmień z pogranicza soulu, funku, garage rocka, muzyki brazylijskiej i disco.

Na placu Wolności usłyszeć będzie można również m.in. Julię Marcell oraz, po raz pierwszy w Polsce, Ginger and the Ghost. Ten australijski zespół łączy muzykę z elementami instalacji wideo, designu przestrzeni i z fantazyjnymi kostiumami.

Po każdym koncercie na tych, którym nie dość muzyki czeka też Silent Disco. 25 czerwca djskie konsolety oddamy w ręcę Agnieszki Szydłowskiej, Agnieszki Obszańskiej i Michała Nogasia, czyli redaktorów trójkowego Radiowego Domu Kultury.

Zagramy też w poznańskich pustostanach. W pierwszy weekend festiwalu KakofoNIKT zabierze uczestników w 8-godzinny muzyczno-wizualny nocny trans. Wojciech Urbański, współautor projektu Rysy skomponował natomiast muzyczną instalację, która wypełni przestrzeń, gdzie do niedawna mieścił się Szpital Miejski im. Józefa Strusia.

W maltańskich ogrodach społecznościowych podczas festiwalu zagrają łączące synth pop, electro i dance Cukierki oraz Asia i Koty z nową płytą songwriterki Joanny Bielawskiej.