Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski

W dzień dziecka ruszają bezpłatne zapisy na rodzinne warsztaty podczas Malta Festival Poznań 2016. – Wolno Dzieciom to wezwanie do współtworzenia społeczności z jej najmłodszymi obywatelami. Wśród skrzyżowań nakazów i zakazów miejskiej dżungli głos dzieci jest istotnym czynnikiem budowania nowych ścieżek wolności. – zapowiadają Maja Brzozowska-Brywczyńska i Elżbieta Niewiadomska, kuratorki maltańskiego programu dla najmłodszych.

Wystarczy wysłać maila na zapisy@malta-festival.pl żeby wziąć udział w: sobotnich warsztatach dla dzieci w wieku 4-12 lat z rodzicami, podczas których Zofia Małkowicz zapraszać będzie do spojrzenia na miasto z nowej perspektywy, grupach zabawowych „Farbuszki“ i „Sensoplastusie“ dla dzieci w wieku 6-18 miesięcy z opiekunami oraz zajęciach ruchowych dla rodziców, które poprowadzą Hanna Kanecka i Aleksandra Bożek-Muszyńska.

Ponadto na większość wydarzeń dla rodzin na Malta Festival Poznań 2016 obowiązuje wstęp wolny. Codziennie od 11:00 do 19:00, w Generatorze Malta na placu Wolności, czynna będzie przestrzeń pełna wielozmysłowych zabaw i opowieści. Od poniedziałku do piątku między 15:30 a 18:30 Aleksandra Piernikowska i Marcin Piątyszek zaproszą dzieci do budowania kosmicznej, trójwymiarowej stolicy planety Freedo pełnej jaskiń, zamków i obrazów nie z tej ziemi. Dzieci będą architektami i wykonawcami swojego miasta.


Dzięki współpracy z Duńskim Instytututem Kultury w sobotnie poranki, pod okiem Mai Brzozowskiej-Brywczyńskiej, odbywać się będą pokazy filmów dla dzieci kończone warsztatami. W niedziele Teatr Sytuacje Grupa zaprezentuje „Dziwne Zwierzęta” a Zielona Grupa zaprosi do wspólnego opowiadania historii. Niedzielne popołudnia wieńczyć będą rodzinne warsztaty Czytogruszki, na których m.in. powstaną magiczne peleryny niewidzialności.