Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski

17 i 18 września 2016 roku Międzynarodowe Centrum Kultury Nowy Teatr w Warszawie pokaże „Czarodziejską górę” Pawła Mykietyna, operę w reżyserii Andrzeja Chyry, z librettem Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk i scenografią Mirosława Bałki.

„Czarodziejska góra” jest koprodukcją Malta Festival Poznań, Krakowskiego Biura Festiwalowego i Programu II Polskiego Radia. Premiera znakomicie przyjętej przez krytyków opery odbyła się w czerwcu 2015 roku. „Czarodziejska góra” znalazła się na szczytach rankingów kulturalnych 2015 roku, m.in. radiowej Trójki, portalu Culture.pl, portalu O.pl, „Polityki”, „Gazety Wyborczej” i dziennika „Polska”. Wcześniej spektakl przyniósł Nagrodę im. Konrada Swinarskiego dla najlepszego reżysera sezonu Andrzejowi Chyrze. Paweł Mykietyn, kompozytor opery, otrzymał w minionym roku prestiżowe: Nagrodę Specjalną miesięcznika „Teatr” oraz Koryfeusza Muzyki Polskiej 2015 w kategorii „Osobowość Roku”. Barbara Kinga Majewska, odtwórczyni roli Kławdii, znalazła się natomiast w trójce nominowanych do Paszportu „Polityki” w kategorii „Muzyka Poważna”.

Szczegółowe informacje o biletach pojawią się na stronie Nowego Teatru. Będziemy informować o kolejnych pokazach opery na naszej stronie i w maltańskim newsletterze.