Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski

Tworzymy dla dzieci przestrzeń filmowych i teatralnych eksperymentów. Co tydzień młodzi mieszkańcy Wildy i Łazarza w wieku 7-11 lat mogą dołączyć do bezpłatnych zajęć, które przez następne miesiące będą odbywać się w ramach prowadzonego przez Malta Festival Poznań cyklu edukacyjnego „Wolno Dzieciom”.

W Ogrodzie Łazarz dzieci założyły Teatr Kolektyw. – Chcę przygotować spektakl dla młodszego rodzeństwa, naszych sąsiadek i sąsiadów – zapowiada 10-letnia Maja, która razem ze swoimi koleżankami, Kingą i Kiką, wpadła na pomysł stworzenia grupy teatralnej tworzonej przez dzieci, dla dzieci. Uczestnicy ćwiczą pod okiem Agnieszki Dubilewicz – współtwórczyni Teatru Post Factum oraz Huberta Kożuchowskiego – aktora Studia Teatralnego Blum. Oboje współpracują z Teatrem Porywacze Ciał.

W Ogrodzie Wilda dzieci poznają tajniki pracy reżysera, operatora, montażysty i aktora filmowego. Razem z Kamilem Wnukiem, artystą wizualnym, i Joanną Wrzos, animatorką kultury, tworzą filmy metodą „one minute”. W 60-sekundowych filmach dzieci opowiadają swoje własne historie. – Na kolejne spotkania przygotowujemy kilka niespodzianek z użyciem kamery GoPro i drona – zapowiadają prowadzący.

Najbliższe spotkanie w Ogrodzie Łazarz odbędzie się w piątek, 29 kwietnia, o godz. 16:00, a w Ogrodzie Wilda we wtorek, 10 maja, o godz. 17:00. Terminy kolejnych warsztatów można znaleźć w zakładce program na www.malta-festival.pl. Do zajęć można dołączyć w każdej chwili. Obowiązuje wstęp wolny.

„Wolno Dzieciom" odbywa się w ramach „Szkoły Widza” – całorocznego programu edukacyjnego Malta Festival Poznań.