Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski

Jak architektura wpływa na tożsamość kulturową miasta, jak może integrować różne grupy społeczne, być inkubatorem innowacji, kreatywności, przedsiębiorczości? Dziś o godz. 17:00 w Generatorze Malta na placu Wolności spotkanie pt. „Architektura dla kultury”. Przy tej okazji zdradzimy Wam koncepcję rozwoju działalności Malta Festival Poznań w kolejnych latach.

W spotkaniu wezmą udział: Jędrzej Solarski – wiceprezydent Poznania nadzorujący m.in. inwestycje w kulturze; Maria Godlewska – architektka, autorka projektu budynku LaFabrica dla festiwalu teatralnego w Awinionie, Jakub Szczęsny – twórca instalacji i architekt z Biura architektonicznego Centrala oraz Michał Merczyński – dyrektor Malta Festiwal Poznań. Spotkanie poprowadzi Piotr Sarzyński z tygodnika „Polityka”.

Wcześniej w Generatorze Malta m.in. otworzymy Strefę Wrzenia – dwudniowe warsztaty dla animatorów kultury oraz wspólnie ze studiem Bękarty przygotujemy hasła transparentów, które następnie opracujemy graficznie.

Maltański weekend był bardzo gorący – zobacz, jak bawiliśmy się na Silent Disco z radiową Trójką oraz gdzie można nas było spotkać i zobaczyć w mieście.

Już jutro wielki finał Malta Festival Poznań 2016. Multimedialne widowisko „Ksenofonia. Symfonia dla Innego” z okazji 60. rocznicy Czerwca '56 pokażemy na placu Mickiewicza w Poznaniu o godz. 22:00. Spektakl wyreżyserował Jan Komasa. Autorem choreografii jest Mikołaj Mikołajczyk, a muzyki Kwadrofonik.