Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski

Forced Entertainment, legendarna brytyjska grupa teatralna, której liderem jest Tim Etchells, kurator Idiomu Malta Festival Poznań w 2015 roku, otrzymała Międzynarodową Nagrodą im. Henryka Ibsena (International Ibsen Award). Forced Entertainment jest pierwszą grupą nagrodzoną tym prestiżowym wyróżnieniem. Nagroda im. Henryka Ibsena wręczana jest co dwa lata przez norweski rząd dla twórców wyznaczających nowe kierunki w teatrze. Jej laureatami są m.in. Peter Brook, Heiner Goebbels, Jon Fosse i Peter Handke.

Jak powiedział Tim Etchells: Jesteśmy zaszczyceni, że znaleźliśmy się w gronie tak znakomitych twórców jak Peter Brook i Heiner Goebbels. Dziękujemy tym bardziej, że nagroda dla Forced Entertainment docenia te obszary teatralnej twórczości, które znajdują się obok głównego nurtu i stawiają na improwizację, kolektywizm i eksperyment. [PRZECZYTAJ PRZEMOWĘ TIMA ETCHELLSA]

Serdecznie gratulujemy Forced Entertainment i cieszymy się, że mogliśmy gościć Forced Entertainment na Malta Festival Poznań w 2015 roku!

W 2015 roku nakładem wydawnictwa ha!art ukazała się pierwsza polskojęzyczna publikacja w całości poświęcona twóczości brytyjskiej grupy. Tak, jakby nic się nie wydarzyło. Teatr Forced Entertainment zawiera teksty Tima Etchellsa z lat 1994–2013, rozmowy z reżyserem przeprowadzone przez Adriana Heathfielda i Katarzynę Tórz oraz materiał ikonograficzny – zdjęcia ze spektakli i prac wizualnych Etchellsa.

[Wejdź do sklepu po książkę]