Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. Maciej Zakrzewski
Galeriafot. Maciej Zakrzewski

Artystyczno-miejski program festiwalu Generator Malta został nominowany w corocznym plebiscycie Radiowego Domu Kultury Programu III Polskiego Radia w kategorii wydarzenie roku.

Zapraszamy do głosowania do końca grudnia, na głosujących czekają książki, płyty i zaproszenia na koncerty. Głosować można TUTAJ.

Generator Malta to część festiwalu dedykowana miastu i mieszkańcom: stymulująca integrację lokalnych środowisk twórczych z mieszkańcami oraz budowanie więzi międzypokoleniowych, podkreślająca umiejętności współpracy i dbałości o estetykę przestrzeni wspólnej. Pomysł na miejski program festiwalu Malta zrodził się w 2013 roku za sprawą Katarzyny Mazurkiewicz, która była inicjatorką sekcji. Od 2014 roku kuratorką Generatora Malta jest Joanna Pańczak, a każdego roku towarzyszy jej zespół kilkudziesięciu ludzi. Program Generatora Malta w 2016 współtworzony był z Agnieszką Różyńską.