Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

projekt wizualny przygotowany przez Michała Lobę
Galeriaprojekt wizualny przygotowany przez Michała Lobę

Interwencja artystyczna OSIEDLE MŁODYCH organizowana przez Korporację Teatralną, współorganizowana przez Fundację Malta, towarzyszy 9. edycji Nostalgia Festival Poznań. Wystawa stanowi odpowiedź na obchody 1050-lecia Chrztu Polski oraz aktualną sytuację społeczno-polityczną w Polsce i w Europie, połączona z wydarzeniami muzycznymi oraz debatami poświęconymi ekonomii, polityce oraz sztuce.

Sześciu młodych artystów i teoretyków spotyka się w szkolnych murach ratajskiej „tysiąclatki”, aby odzyskać pozytywistyczną współczesność i pokazać, że millenialsi potrafią być społeczni. Na wystawie „Osiedle młodych” zobaczymy prace Agaty Baumgart, Jędrzeja Filusia, Doroty Michalskiej, Michała Loby, Mikołaja Ludwika Szymkowiaka i Mikołaja Smykowskiego.

Wystawę otworzy wernisaż 23 września w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego na os. Tysiąclecia. W program interwencji artystycznej „Osiedle młodych” wchodzi także cykl debat poświęconych ekonomii, polityce i sztuce. Troje specjalistów i badaczy młodego pokolenia – Filip Konopczyński, Marta Kosińska i Anna Wójcik wraz z zaproszonymi gośćmi zastanowią się nad alternatywnymi wizjami ekonomii, polityki i sztuki. Jakie znaczenie mają dla nich młode pokolenia i gdzie jest miejsce na pozytywną rolę sztuki w kształtowaniu społecznej świadomości. Na te pytania poszukamy odpowiedzi w przestrzeni Fundacji Malta.

Więcej informacji na temat interwencji artystycznej na Ratajach TUTAJ.