Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

Galeria

Tegoroczną edycję Malta Festival Poznań wyznacza Idiom „Paradoks widza”, którego kuratorką jest holenderska reżyserka Lotte van den Berg. W teatrze, na ulicy, w pracy czy w domu – wszędzie wcielamy się w role widza, aktora i świadka, nieustannie zmieniamy pozycje, z jakich przyglądamy się światu. Między 17–28 czerwca zaprezentujemy w Poznaniu różne perspektywy i postawy bycia w świecie i różne możliwe podejścia do obserwacji, uczestnictwa w sztuce. Co znaczy „działać”, co znaczy „oglądać” i co znaczy „działać przez oglądanie”? W ramach Idiomu zobaczymy performatywną instalację Driesa Verhoevena, szalone party japońskiej grupy Miss Revolutionary Idol Berserker, spektakl site specific Anta Hamptona czy projekt Juliana Hetzela. Lotte van den Berg zaprezentuje na Malcie dwa projekty: „Wasteland” oraz cykl „Building conversation”.

Idiom to również filmy, m.in. Gusa van Santa, Michaela Hanekego, Wernera Herzoga, oraz dyskusje, w których tematowi Idiomu przyjrzymy się z punktu widzenia osób zawodowo uczestniczących i obserwujących: z perspektywy aktora, reportażysty, fotoreportera, reżysera filmowego, dziennikarza śledczego. Spektakle, instalacje, wykłady, filmy, koncerty, dyskusje na różne sposoby wydobędą na jaw tytułowy paradoks widza.