Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski

„Koce i dnie” to cykl wydarzeń Generatora Malta poprzedzający Malta Festival Poznań.

Po raz drugi wejdziemy w podwórka wokół placu Wolności, by zaprosić mieszkańców do wspólnego spędzania czasu. Tym razem nicią porozumienia będzie maszyna do szycia. Ze skrawków wrażeń i wspomnień spróbujemy złożyć patchworkową mapę wspólnej przestrzeni podwórka, kamienicy, domu i okolic przy użyciu maszyn do szycia. Warsztaty „Podwórko godne festiwalu” odbędą się w podwórkach kamienic przy ul. Marcinkowskiego 11G oraz przy placu Wolności 5. Poprowadzi je Spółdzielnia Z.U.O. Wstęp wolny!

„Skrajny piknik” to propozycja związana z praktyką edukacyjną i artystyczną toruńskiej Grupy Nad Wisłą. Grupa Nad Wisłą to oddolna inicjatywa skupiająca środowisko artystyczne w Toruniu. Istotą jej działalności są spotkania, na których podejmują krytyczną dyskusję dotyczącą twórczości każdego z członków. Odwołując się do tradycji awangardy i aktywistycznych narzędzi pracy, eksperymentują z różnymi technikami konwersacyjnymi. Z efektem tych eksperymentów przyjeżdżają na Plac Wolności, żeby 8 czerwca podzielić go na trzy sekcje / kręgi, w których będzie można zmierzyć się z miastem.

 

Cykl KOCE I DNIE /  przedfestiwalowa rozgrzewka z Generatorem Malta:


„Podwórko godne festiwalu: skrawki (z) podwórka”  / spółdzielnia Z.U.O
4.06., 11:00-16:00 / ul. Marcinkowskiego 11G
5.06., 11:00-16:00 / plac Wolności 5

„Skrajny piknik”  / Grupa nad Wisłą
08.06., 14:00-21:00 / plac Wolności