Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. © Artonik
Galeriafot. © Artonik

Malta Festival Poznań 2016 otworzy 17 czerwca francuska grupa Artonik, która porwie wszystkich do taneczno-teatralnego pochodu „The Color of Time” – roztańczonej parady inspirowanej hinduskim świętem Holi. Kolejne 12 dni w Poznaniu to ponad 240 wydarzeń od współczesnego teatru i tańca, przez filmy i koncerty, po spotkania oraz wyjątkowe działania artystyczno-społeczne. Ruszamy o godz. 19:00 spod Teatru Polskiego w Poznaniu! Informacje praktyczne znajdziesz poniżej. 

Za tydzień ruszy także Generator Malta, który na 12 dni zmieni plac Wolności w tętniące życiem zielone miasto sztuki i zabawy. Już o godz. 11:00 będzie można wziąć udział w rozgrzewce, którą poprowadzą tancerze z grupy Artonik. O godz. 18:00 zobaczymy energetyczny happening gimnazjalistów z kilku krajów świata, który będzie finałem rozpoczynającej się już w najbliższy poniedziałek Młodej Malty.

Od godz. 20:30 na placu Wolności, otaczających go fasadach, balkonach i dachach pojawią się instalacje w ramach wystawy „Miopia” i „Oczom nie wierzę”. Potem będzie można wziąć udział w biegu miejskim z Night Runners. Ci, którzy zdecydują się zostać na placu Wolności, będą mogli wysłuchać koncertu zespołu Ballady i Romanse i roztańczyć się podczas Silent Disco.

17 czerwca na placu Wolności spotkać będzie można Lotte van den Berg, kuratorkę Idiomu Paradoks widza. W Scenie Roboczej pokażemy natomiast pierwszy ze spektakli tej sekcji programu – „Extreme Voices” Miss Revolutionary Idol Berserker. Dwudziestu pięciu aktorów, piosenkarzy i tancerzy rozkręci teatralną maszynę i spróbuje odtworzyć kulturalną eksplozję współczesnej Japonii.
 

Szczegółowy program dnia otwarcia Malta Festival Poznań 2016 znajdziesz na www.malta-festival.pl.