Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

Wizualizacja La FabrikA w Avignon
GaleriaWizualizacja La FabrikA w Avignon

Podczas tegorocznego festiwalu zaprezentowaliśmy koncepcję budowy ośrodka badawczo-artystycznego La FabricA Malta. Przestrzeń wzorowana na budynku La FabricA stworzonym przez festiwal w Awinionie ma być miejscem produkcji wydarzeń artystycznych, edukacji widza i artysty, prezentacji wydarzeń oraz działań społeczno-artystycznych. Nad projektem nowej przestrzeni pracuje Maria Godlewska, architektka działająca w Polsce i we Francji, autorka projektów miejsc związanych ze sztuką, m.in. awiniońskiego budynku La FabricA, który w związku ze swoją funkcjonalnością jest inspiracją dla przestrzeni w Poznaniu. Na ośrodek ma składać się: sala teatralna, przestrzeń mieszkalna dla artystów, magazyn i miejsce prac technicznych oraz miejsce warsztatowe z otwartym dziedzińcem sztuki.

Pomysł wybudowania w Poznaniu nowego centrum kultury został nagrodzony przez „Gazetę Wyborczą Poznań” „Białą Pyrą”. To symboliczne wyróżnienie otrzymał dyrektor Malta Festival Poznań, Michał Merczyński – za pomysł stworzenia La FabricA, oraz władze miasta – za wolę współpracy i przekazania działki pod zabudowę.