Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. A. Kosicka
Galeriafot. A. Kosicka

Ruszyła budowa Generatora Malta na placu Wolności, który od piątku stanie się sercem Malta Festival Poznań 2016. Tu będą zaczynać się i kończyć spacery miejskie oraz „Building Conversation” Lotte van den Berg, tu zaprosimy widzów na rozmowy z artystami, pisarzami i aktywistami o gorących tematach wokół Paradoksu widza, tu będziemy ćwiczyć „Nowe nawyki patrzenia” na miasto, tu będziemy zaczynać festiwalowy dzień rozgrzewką czy śniadaniem i tu go będziemy kończyć koncertami, spektaklami, pokazami filmowymi i Silent Disco.

Chcemy animować przestrzeń przyjazną zarówno dla gości festiwalu, jak i dla wszystkich użytkowników miasta, bez względu na wiek czy status społeczny. – zapowiadają Joanna Pańczak i Agnieszka Różyńska, kuratorki tegorocznego Generatora Malta. Już za kilka dni ruszą scena muzyczna i teatralna, strefa dla dzieci, przestrzenie relaksu z hamakami i zielonymi poduchami, restauracja oraz festiwalowa kawiarnia, która wieczorem zamieni się w bar. Generator Malta będzie żył kilkanaście godzin na dobę. Tu szybciej zabije serce!

Wszystkie wydarzenia Generatora Malta są bezpłatne. Na wybrane warsztaty i spacery obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe. Przejrzyj program!