Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

Galeria

Malta Festival Poznań znalazł się w prestiżowej publikacji wydanej przez Europejskie Stowarzyszenie Festiwali (EFA) – przewodniku po festiwalach wyznaczających najnowsze trendy w Europie. W środku przeczytamy m.in. tekst Jacka Cieślaka o polskim teatrze w dobie transformacji politycznej i znaczącej roli festiwalu Malta w kształtowaniu się polskiej demokracji oraz wolności słowa. 

W przewodniku obejrzymy szczegółowo dwanaście najważniejszych festiwali w Europie, w tym festiwal Malta, które otrzymały Nagrodę EFFE dla wydarzeń wyznaczających festiwalowe trendy w Europie. Przeczytamy także o 760 najważniejszych europejskich festiwalach z 31 krajów, które w maju otrzymały znak Europe for Festivals, Festivals for Europe Label 2015-2016 (EFFE Label). Festiwale wyróżnione znakiem stały się wtedy członkami pierwszej edycji Platformy EFFE, pilotażowego programu Komisji Europejskiej, zainicjowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Festiwali. Wybrane festiwale spełniają kryteria programu: oddanie sztuce, zaangażowanie społeczne oraz ukierunkowanie międzynarodowe i globalne. EFFE Label otrzymało wtedy 29 festiwali z Polski w tym m.in. Wratislavia Cantans, Camerimage czy Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena.

Więcej na temat przewodnika EFFE na stronie www.effe.eu.