Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski

Na placu Wolności zapowiada się gorący weekend. Warsztaty, spotkania, teatr, koncerty i Silent Disco z radiową Trójką. Zaczniemy spokojnie, warsztatami fotograficznymi z fotoreporterem wojennym i szefem zespołu fotografików kancelarii prezydenta Bronisława Komorowskiego – Wojciechem Grzędzińskim (pierwsza część warsztatów odbyła się w piątek) oraz warsztatami z fotografii kulinarnej z Kukbuk i Olympusem. W sobotę o godz. 17:00 zapraszamy na kolejną rozmowę w ramach cyklu Widz, aktor, świadek. Naszym gościem będzie Jan Komasa, reżyser filmowy, twórca m.in. „Sali samobójców” i „Miasta 44”, autor koncepcji artystycznej multimedialnego widowiska „Ksenofonia. Symfonia dla innego”. W niedzielę gościem tego samego cyklu będzie Krystyna Czerni, krakowska krytyczka sztuki, autorka znakomitej biografii Jerzego Nowosielskiego „Nietoperz w świątyni”. Książka o jednym z najważniejszych polskich malarzy XX wieku znalazła się w finale nagrody Nike w 2012 roku.

Taneczny weekend zaczniemy swingowymi warsztatami i potańcówką z pasjonatami lindy hop w sobotę o godz. 18.30. O 21:30 będziemy się bawić na koncercie australijskiego zespołu Ginger and the Ghost, a następnie w muzyczne szaleństwo do białego rana wciągną nas dziennikarze radiowej Trójki: Michał Nogaś, Agnieszka Szydłowska i Agnieszka Obszańska, którzy poprowadzą kultowe Silent Disco.

W niedzielę na scenę na pl. Wolności powróci teatr łączący literaturę, muzykę i dowcip. Teatr Narodowy zaprezentuje spektakl „Nikt nie popiera wróbelka”, jeden z dwóch prezentowanych na Malcie odcinków cyklu Wielcy niepoważni, w którym twórcy badali, jak przenika się poważny i niepoważny nurt twórczości najważniejszych polskich poetów. Niedzielne spotkanie będzie poświęcone skeczom, poezji i prozie Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, poniedziałkowe, „Połamało się” – twórczości Mirona Białoszewskiego.