Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. mat. organizatora
Galeriafot. mat. organizatora

Migranci m.in. z Arabii Saudyjskiej, Palestyny, Indii, Ukrainy, USA, Rosji i Brazylii przygotują etiudy filmowe o Poznaniu! Razem z filmowcami, pod artystyczną opieką wybitnego dokumentalisty i operatora Bogdana Dziworskiego, pokażą Poznań z perspektywy mieszkających tu obcokrajowców.

W najbliższy weekend Bogdan Dziworski, który od 50 lat z dużą wrażliwością obserwuje i utrwala niuanse polskiej rzeczywistości, wspólnie z Pawłem Chorzępą i Danielem Stopą poprowadzą w ramach Malta Festival Poznań warsztaty dla grupy złożonej z 20 migrantów i filmowców.

„Jestem entuzjastą, który działa impulsywnie. Jak zaczynam myśleć, to przegrywam” – mówił Bogdan Dziworski w wywiadzie dla Łukasza Saturczaka, który ukazał się w najnowszym wydaniu „Newsweeka” przy okazji premiery albumu DVD z wybranymi filmami reżysera, wydanego przez Narodowy Instytut Audiowizualny.

Punktem wyjścia dla warsztatów, które poprowadzi, są tematy dominujące w zebranych wcześniej opowieściach migrantów i migrantek mieszkających w Poznaniu. Grupa tworzyć będzie etiudy przez kolejny miesiąc, w ramach projektu „Pola widzenia” realizowanego wspólnie z Poznań Film Commission.

Powstałe pod okiem mistrza filmy zostaną pokazane na Malta Festival Poznań 2016, który odbędzie się w dniach 17–28 czerwca. Szczegółowy program Malta Festival Poznań 2016 dostępny będzie od 17 maja na www.malta-festival.pl.