Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. Klaudyna Schubert
Galeriafot. Klaudyna Schubert

Na Malcie nie zawsze jest poważnie. Wczoraj Teatr Improwizowany Klancyk zabrał nas na szalony teatralny jam session, a dziś jego współtwórcy – Michał Sufin i Błażej Staryszak powracają na plac Wolności jako autorzy scenariusza przedstawienia Fabularny przewodnik po ostatnich pożegnaniach – mieszanki teatru, performensu i pełnej absurdu komedii.

Umiejętność improwizowania pomaga wybrnąć z sytuacji, w których nie wie się, co powiedzieć i jak się zachować. Dla tych, którzy chcą ją doskonalić Teatr Improwizowany Klancyk przygotował dziś także bezpłatne warsztaty.

W kolejnych dniach do szalonej zabawy zaproszą nas Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu ze stand-upem Jacka Kozłowskiego „Depresje. Szymborska. Rymkiewicz. Bielicka” i Teatr Narodowy w Warszawie z poezją, prozą i skeczami Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz wierszami Mirona Białoszewskiego w oprawie muzycznej. Ze sceny padną też kultowe słowa „Kocham pana, panie Sułku!”, a wypowie je nie kto inny jak sama Marta Lipińska do Krzysztofa Kowalewskiego.