Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

© Kris Dewitte
Galeria© Kris Dewitte

Warsztaty dla widzów na Malta Festival Poznań 2016 polegać będą na wspólnym oglądaniu spektakli, codziennych dyskusjach z użyciem różnych technik konwersacji i spacerach miejskich. Spotkania poprowadzą Wojtek Ziemilski – reżyser teatralny, Sodja Lotker – dramaturżka i kuratorka Praskiego Quadriennale oraz Lotte van den Berg, reżyserka i kuratorka maltańskiego Idiomu Paradoks widza.

Podczas warsztatów „The Spectators Group” będą spotykać i wymieniać się swoimi spostrzeżeniami różne grupy widzów: amatorzy teatru, studenci i profesjonaliści zajmujący się sztukami performatywnymi, a także osoby na co dzień niezwiązane ze sztuką, które zawodowo zajmują się oglądaniem, np. pracownicy ochrony, ornitolodzy czy technicy laboratoryjni.

Spotkania odbywać się będą w języku angielskim. Przedstawienia odbywają się po polsku, angielsku albo bez słów. Festiwal zapewnia uczestnikom grupy bezpłatny wstęp na spektakle oraz kupony na jedzenie. „The Spectators Group” potrwa od 22 do 27 czerwca i będzie odbywać się w popołudniowym i wieczornym programie.

Warsztaty „The Spectators Group” są bezpłatne. Zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń w języku angielskim (max. 1 strona) zawierających krótkie bio lub CV oraz kilkuzdaniowe uzasadnienie na adres: spectators@malta-festival.pl do 16 czerwca.