Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. Thomas Lenden
Galeriafot. Thomas Lenden

Poszukujemy dziesięciu performerów, którzy przez cztery dni będą pracować w Poznaniu z Evą Susovą – czeską artystką z grupy Sculpting Fear oraz Julianem Hetzlem – niemieckim reżyserem.

„Obstacle” (Przeszkoda) to interwencja publiczna skorelowana z przedstawieniem „Sculpting Fear”, które zostanie zaprezentowane na Malta Festival Poznań w ramach Idiomu Paradoks widza / the Paradox of the Spectator. Warsztat łączy sesje w pomieszczeniach oraz przestrzeni publicznej. Założenie samej interwencji jest bardzo proste: na ziemi leżą ludzie. Julian Hetzel wprowadza tymczasowy model działania ciała, kontrobecność zaburzającą bieg i krążenie życia w mieście. Ingerencja jest rodzajem eksperymentu w choreografii społecznej. Polega na kreowaniu momentów bezruchu, statyczności, która prowokuje do refleksji i we współczesnym świecie wydaje się niemożliwa ponieważ normatywne systemy zachowań nie przewidują takiego stanu. Obraz osoby leżącej na ziemi beż żadnego oczywistego powodu – bez wypadku, bez żadnych śladów przemocy lub uszkodzenia ciała – stawia publiczość-przechodniów wobec konieczności odniesienia się do przeszkody. Wywołuje konflikt moralny i etyczny, który wymaga decyzji: spojrzeć, zapytać, wejść w interakcję, pomóc lub przejść obok i odwrócić wzrok? Jest jednak niemal niemożliwy do niezauważenia.

Poszukujemy dziesięciu osób w różnym wieku, które są zainteresowane pracą z ciałem w przestrzeni publicznej. Leżenie na ziemi wydaje się czynnością prostą, ale wymaga dużo koncentracji, odwagi i zaufania. W projekcie „Obstacle” ważna jest mentalna i fizyczna elastyczność oraz wytrzymałość – tego wymagamy od uczestników.
Język warsztatów: angielski i polski

Daty prób:
środa 22-6 / 15:00 - 18:00 / Scena Robocza, ul. Grunwaldzka 22
czwartek 23-6 / 13:00 - 17:00 / start: Scena Robocza, ul. Grunwaldzka 22

„Obstacle – Sculpting Fear”
piątek 24-6 / 13:00 - 16:00
sobota 25-6 / 13:00 - 16:00

Na zgłoszenia pod adres contact@malta-festival.pl czekamy do 20 czerwca.