Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski

W ramach popołudniowych spotkań Widz, aktor, świadek (godz. 17:00) będziemy przyglądać się Paradoksowi widza z punktu widzenia osób zawodowo uczestniczących i obserwujących. Już w najbliższą sobotę zapraszamy na spotkanie z Mariuszem Bonaszewskim, aktorem Krzysztofa Warlikowskiego, Jerzego Grzegorzewskiego czy Jerzego Jarockiego – najważniejszych twórców polskiego teatru przełomu XX i XXI w. Aktor wcielił się m.in. w postać słynnego Tinkera w spektaklu „Oczyszczeni” Sarah Kane w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego. W niedzielę porozmawiamy z Wojciechem Jagielskim – reportażystą wojennym, obserwatorem konfliktów zbrojnych w Afganistanie, Tadżykistanie, Czeczenii, Gruzji. W kolejnych dniach przyjrzymy się tematyce Idiomu z perspektywy fotoreportera (Wojciech Grzędziński), reżysera filmowego (Jan Komasa), dziennikarza śledczego (Marcin Kącki), pisarza (Piotr Siemion), architekta (Maria Godlewska, Jakub Szczęsny). Porozmawiamy też o tym, czego nie dostrzegamy: o opuszczonych i ukrytych przestrzeniach w mieście oraz o ludziach, którzy choć w nim mieszkają pozostają niezauważeni – imigrantach.

28 czerwca zapraszamy na rozmowę Obywateli Kultury. W debacie poprzedzającej Kongres Kultury w Warszawie spotkają się m.in. Jacek Jaśkowiak – prezydent Poznania, Przemysław Czapliński – krytyk literacki i Katarzyna Czarnota – miejska aktywistka.