Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski

Zespoły teatralne z gimnazjów i liceów z Polski, Niemiec, Szkocji, Hiszpanii i Ukrainy od dziś do 17 czerwca będą prezentować spektakle w ramach Młodej Malty.

– Głównym celem jest stworzenie „żywego” forum do pogłębiania wymiany międzykulturowej, przełamywania barier i stereotypów oraz krzewienia postaw tolerancji i „otwartości” na inność. Teatr jest idealnym środkiem do osiągnięcia tego celu, ponieważ posługując się uniwersalnym językiem komunikacji, zrozumiałym dla wszystkich, daje możliwość wielopłaszczyznowego przekazu nierzadko trudnych, z punktu widzenia różnic kulturowych, treści. – piszą organizatorzy Młodej Malty z Gimnazjum i Liceum Akademickiego Da Vinci oraz Collegium Da Vinci.

Tematyka trzeciej już edycji Młodej Malty odwołuje się do Idiomu Malta Festival Poznań 2016 – Paradoks widza. Finałem programu będzie happening, który przygotują wspólnie wszyscy jego uczestnicy. Pokaz odbędzie się 17 czerwca o godz. 18:00 w Generatorze Malta na placu Wolności.

Wstęp na spektakle Młodej Malty jest wolny. Szczegółowy program na www.malta-festival.pl.http://www.malta-festival.pl