Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

Maciej Zakrzewski
GaleriaMaciej Zakrzewski

Decyzję o nagrodzie podjęło jury w składzie: Mieczysław Kominek (przewodniczący), Beata Bolesławska-Lewandowska (sekretarz), Krzysztof Baculewski i Jerzy Kornowicz. Nagrodę Związku Kompozytorów Polskich otrzymała także Elżbieta Jasińska-Jędrosz za stworzenie i wieloletnie prowadzenie Archiwum Kompozytorów Polskich Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie oraz opracowanie katalogu Rękopisów muzycznych w zbiorach Archiwum Kompozytorów Polskich BUW.

Nagroda przyznawana jest od 1949 r. Do 1991 r. dla uhonorowania twórców i odtwórców za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki; od 1991 r.

Nagrodę za zasługi na polu edukacji muzycznej otrzymała Paulina Celińska "za autorską koncepcję festiwalu muzyki współczesnej dla dzieci Mała Warszawska Jesień, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień". Nagrodą honorową została wyróżniona Ewa Bogusz-Moore, menadżerka projektu Polska Music w Instytucie Adama Mickiewicza.

„Czarodziejska góra” opera Pawła Mykietyna, z librettem Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk, w reżyserii Andrzeja Chyry i ze scenografią Mirosława Bałki, która powstała z inicjatywy i miała światową premierę na 25. Malta Festival Poznań, zostanie pokazana 17 i 18 września, w Międzynarodowym Centrum Kultury Nowy Teatr, w programie 59. „Warszawskiej Jesieni”. Podczas festiwalu odbędzie się także wręczenie nagród Związku Kompozytorów Polskich.