Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski

Jeden z najważniejszych europejskich reżyserów, Pippo Delbono dziś i jutro zaprezentuje na Malcie swój najnowszy spektakl „Orchidee”.

„Orchidee”, jak wszystkie moje przedstawienia, jest próbą zatrzymania czasu, w którym żyję. Zatrzymania mojego czasu, czasu mojego zespołu, ludzi towarzyszących mi od wielu lat, ale też czasu, w którym wszyscy żyjemy – Włosi, Europejczycy, obywatele świata. Czasu zamieszania, w którym ja, my, wielu z nas, tak myślę, czujemy się zagubieni.

Pippo Delbono od 1997 roku realizuje cykl projektów teatralnych we współpracy z aktorami profesjonalnymi i artystami amatorami o różnym stopniu upośledzenia umysłowego. Tak powstała Compagnia Pippo Delbono. W jej przedstawieniach współistnieją sacrum i profanum, prawda i zmyślenie, ekstaza i wyciszenie, płacz i śmiech. W 2009 roku Pippo Delbono został uhonorowany wyróżnieniem Nowe Rzeczywistości Teatralne, przyznawanym w ramach Europejskiej Nagrody Teatralnej twórcom kreującym nowy język teatru.

W lipcu reżyser będzie gościem festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu, gdzie odbędzie się retrospektywa jego twórczości filmowej. Z Pippo Delbono będzie można porozmawiać już jutro o godz. 13:00 w Generatorze Malta na pl. Wolności.

Obejrzyj
jak Lotte van den Berg, kuratorka Idiomu Paradoks widza, zapowiada dzisiejszy dzień na Malta Festival Poznań.