Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski

Jednym z najważniejszych pokazów w programie teatralnym było „Orchidee” w reżyserii Pippo Delbono, który od lat tworzy teatr razem z aktorami i amatorami w różnym stopniu wykluczonymi społecznie. Spektakl jest osobistą wypowiedzią artysty o aktualnej sytuacji kryzysu w Europie, własnym zwątpieniu, codziennych zmaganiach i próbie nadania sensu własnej pracy i misji artysty [zobacz zdjęcia i film ze spektaklu]. Według Stefana Drajewskiego z „Głosu Wielkopolskiego” spektakl to „z jednej strony lament dla umierającej matki, z drugiej komedia świata. Pippo Delbono zaprosił nas kolejny raz od swojego świata, w którym śmieszność miesza się z powagą, naturalizm z poezją, prywatność z zaangażowaniem społeczno-politycznym”.

Zachęcamy do spotkania się raz jeszcze z twórczością Pippo Delbono podczas retrospektywy jego twórczości filmowej i teatralnej, która odbędzie się w dniach 21-31 lipca na 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty.

Już wkrótce w maltańskim newsletterze pierwsze wspomnienia z tegorocznego Generatora Malta, zapowiedzi naszych planów na letnie miesiące oraz na kolejne lata.