Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. Karine De Villers i Mario Brenta
Galeriafot. Karine De Villers i Mario Brenta

Jeden z najważniejszych europejskich reżyserów, który w 2007 roku na Dziedzińcu Różanym Zamku pokazał niezapomniane „Urlo”, wraca w czerwcu na Malta Festival Poznań. Tym razem pokaże spektakl „Orchidee”.

Jak mówi Delbono, spektakl wyrasta z „witalnego, wszechogarniającego pragnienia, by mimo wszystko wciąż pisać i mówić o miłości”. „Orchidee, jak wszystkie moje przedstawienia, jest próbą zatrzymania czasu, w którym żyję. Zatrzymania mojego czasu, czasu mojego zespołu, ludzi towarzyszących mi od wielu lat, ale też czasu, w którym wszyscy żyjemy – Włosi, Europejczycy, obywatele świata. Czasu zamieszania, w którym ja, my, wielu z nas, tak myślę, czujemy się zagubieni.” – dodaje reżyser.

Pippo Delbono od 1997 roku realizuje cykl projektów teatralnych we współpracy z aktorami profesjonalnymi i z artystami amatorami o różnym stopniu upośledzenia umysłowego. Tak powstała Compagnia Pippo Delbono. Jej przedstawienia mają cechy karnawału. Współistnieją w nich sacrum i profanum, prawda i zmyślenie, ekstaza i wyciszenie, zapadanie się w otchłań i powrót do rzeczywistości, płacz i śmiech. Swoją twórczość teatralną Pippo Delbono prezentuje na najważniejszych festiwalach i w teatrach na całym świecie. W 2009 roku został uhonorowany wyróżnieniem Nowe Rzeczywistości Teatralne, przyznawanym w ramach Europejskiej Nagrody Teatralnej twórcom kreującym nowy język teatru.

Poznańskie pokazy „Orchidee”, jednego z najnowszych spektakli teatralnych reżysera, będą piątą wizytą Pippo Delbono na festiwalu Malta. W lipcu reżyser będzie gościem festiwalu Nowe Horyzonty, gdzie odbędzie się retrospektywa jego twórczości filmowej.