Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

Już trzeci sezon Generator Malta wspiera działania Fundacji Dzielnico wokół opuszczonego kiosku ruchu na Jeżycach. Kiosk, miejsce skupiające wiele spojrzeń, znów otworzy oczy przechodniów, gości, mieszkańców na to, co trudno dojrzeć na co dzień. Ekipa Dzielnico wraz z Generatorem Malta poszuka ukrytych, niechcianych czy ignorowanych obrazów Jeżyc. Co zmieści się w ich ramach, jak wykadrować to najważniejsze i czy wszystko można pokazać? Odpowiedź poznamy 19 czerwca, kiedy kilkutygodniowe działania zaowocują wystawą wyeksponowaną na jednym z murów Kiosku.
Pracę zaczynamy już w najbliższy piątek, 27 maja o 17:00 i będziemy kontynuować w kolejne piątki. Na najbliższym warsztatach „W ramach miejsca” ramy, bramy i obrazy z Jeżyc będziemy poddawać eksperymentom i refleksji. Co może nam mówić obraz? Co nie mieści się w ramie i co widać w bramie? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy pracując z wielkimi pustymi ramami i lokalnymi kadrami - spod kiosku! Mali eksperymentatorzy przećwiczą sytuacje występując w ramach i sprawdzając ograniczenia kadru. Zapraszamy młodych mieszkańców do poszukiwań obrazów, wnętrza (b)ram i dzielnicy!