Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. © Kris Dewitte
Galeriafot. © Kris Dewitte

W związku z Idiomem „Paradoks widza”, którego kuratorką jest Lotte van den Berg, zapraszamy do udziału w „The Spectators Group” skupiającej widzów, którzy będą śledzić Malta Festival Poznań w szczególny sposób. Jako członek tej grupy będziesz mógł/mogła oglądać wszystkie spektakle za darmo i uczestniczyć w popołudniowych i wieczornych spotkaniach, służących wymianie myśli o tym, co wspólnie zobaczymy. Najważniejszym założeniem projektu jest stworzenie otwartej przestrzeni spotkania między widzami festiwalu. Chcemy umożliwić pozbawiony hierarchii dialog, wymianę doświadczeń, pomysłów i wrażeń, dowiedzieć się „co inni mają w głowach” i dzięki patrzeniu innych poszerzyć własne rozumienie „tego, co się wydarzyło” w danym przedstawieniu.

Będziemy świadkami siebie samych jako widzów i odkryjemy, co się wydarza poprzez wzrok. Oprócz wieczornych spektakli planujemy program popołudniowy. W procesie dzielenia się doświadczeniami skorzystamy z różnych technik konwersacyjnych, będziemy uczestniczyć w warsztatach i spacerach miejskich po to, by spojrzeć od innej strony na miasto i na naszą grupę.Oprócz widzów teatralnych do udziału w grupie zapraszamy osoby, które zajmują się oglądaniem zawodowo, np. pracowników ochrony, techników laboratoryjnych, ornitologów czy malarzy. Pozwoli to nam poszerzyć własne doświadczenie. Ostatniego dnia warsztatów podzielimy się owocami obserwacji z publicznością.

Spotkania odbywać się będą w języku angielskim. Przedstawienia odbywają się po polsku, angielsku albo bez słów. Festiwal zapewnia uczestnikom grupy bezpłatny wstęp na spektakle oraz kupony na jedzenie. „The Spectators Group”, potrwa od 22 do 27 czerwca i będzie odbywać się w popołudniowym i wieczornym programie.

Sodja Lotker jest dramaturgiem i kuratorką. Mieszka w Czechach.
Lotte van den Berg jest reżyserką. Mieszka w Holandii.
Wojtek Ziemilski jest reżyserem. Mieszka w Polsce.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń w języku angielskim (maks. 1 strona) zawierających krótkie bio i list motywacyjny na adres: spectators@malta-festival.pl do 7 czerwca.