Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

Galeria

O godz. 17:00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Widz, aktor, świadek. Tym razem gościem Malty będzie Marcin Kącki – autor głośnych książek „Maestro. Historia milczenia” – pisanej przez 10 lat reporterskiej historii pedofilskiego skandalu w poznańskim chórze Polskie Słowiki, oraz „Białystok” – złożonej historii „miasta bez pamięci”. Zapytamy o to, co jest najtrudniejsze w pracy dziennikarza śledczego. Jak odkrywać trudne historie? Z jakich sieci zależności trzeba je wyrywać? W rozmowę wprowadzi nas mini-spektakl – inscenizowane czytanie fragmentów książki „Białystok” w reżyserii Macieja Podstawnego i z muzyką Anny Steli.

Natomiast wieczorem na scenie teatralnej na pl. Wolności Marta Lipińska wypowie do Krzysztofa Kowalewskiego kultowe słowa „Kocham pana, panie Sułku”. Słynne słuchowisko autorstwa Jacka Janczarskiego, przy którym wychowało się kilka pokoleń Polaków, zostanie przeniesione na scenę o godz. 21:30.