Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

© European Festivals Association
Galeria© European Festivals Association

18 lutego w Brukseli odbyło się spotkanie Europejskiego Stowarzyszenia Festiwali (EFA) z nowym komisarzem europejskim ds. edukacji, kultury, młodzieży i sportu Timorem Navracsicsem.

Tematem spotkania były zmiany związane z kryzysem migracyjnym. Jak powiedział komisarz, „międzynarodowy, ponadkulturowy dialog pomaga nam budować wspólnotę europejską i zrozumieć to, co nas dzieli i łączy, zwłaszcza w czasach niepewności i uprzedzeń”.

Timor Navracsics pogratulował Europejskiemu Stowarzyszeniu Festiwalów sukcesu flagowego projektu EFFE i z entuzjazmem odniósł się do pomysłu rozszrzenia Atelier dla Młodych Menadżerów Festiwali poza granice Europy. Zapowiedział także powstanie kolejnych wspólnych projektów EFA i Komisji Europejskiej. Kolejne spotkanie zaplanowano na 2017 rok.

Europejskie Stowarzyszenie Festiwali (EFA) jest organizacją patronacką dla festiwali w Europie i na świecie, reprezentującą 100 festiwali, narodowe stowarzyszenia festiwali i sieci kulturalne z 40 krajów. EFA zapoczątkowało działanie Atelier dla Młodych Menedżerów Festiwali w 2006 roku; w 2014 roku Malta Festival Poznań było współorganizatorem Atelier w Poznaniu. W 2015 roku festiwal Malta otrzymał jako jedyny z Polski i jeden z dwunastu w Europie otrzymał Nagrodę EFFE dla wydarzeń wyznaczających festiwalowe trendy.