Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski

Już po raz 11 program Stary Browar Nowy Taniec jest okazją do spotkania z najnowszą choreografią, zarówno polską jak i światową. Dziś na widzów czeka podwójny pokaz – „Partytury” Agnieszki Kryst i „Total” Pawła Sakowicza.

W najbliższych dniach widzowie będą mogli podziwiać m.in. berliński duet Deufert & Plischke w spektaklu „Niemandszeit”, który zaprosi wszystkich do wspólnego wykonywania tanecznej partytury. Ben J. Riepe razem ze swoimi artystami oraz Top Chefem Tomaszem Purolem przygotuje specjalnie dla widzów Malty ucztę dla dusz i ciał serwując „Choreograficzną kolację” zanurzoną w bezmiarze zapachów, potraw, dźwięków i ruchu. 

Artyści będą choreografować także to, czego wszyscy doświadczamy na co dzień, choć nie zawsze możemy to zobaczyć. Ania Godowska i Sławek Krawczyński w „Bataille i świt nowych dni” razem z szóstką niesamowitych tancerzy zgłębiają podświadomość,  przenosząc nas tańcem w świat intensywnych, nierzadko granicznych doznań i egzystencjalnych pytań o ludzką naturę. Przed nami także „Nowe nieskończone solo na obuwie sportowe, czas przeszły i grupę osób” i inspirowany „Falami” Virginii Woolf „Elvedon” w choreografi Christosa Papadopoulosa.

Tancerzy będzie też można spotkać na placu Wolności. Rozgrzewki poprowadzą m.in. Paweł Sakowicz i Anna Godowska.