Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

Galeria

Bunt jest przypisany tym, którzy czegoś poszukują, chcą się czegoś dowiedzieć, zawsze wybierają drogę dookoła albo pod górkę. – mówi Mikołaj Mikołajczyk, choreograf „Ksenofonii. Symfonii dla Innego“ w wywiadzie udzielonym Izabeli Szymańskiej, który ukazał się w dzisiejszym „Co Jest Grane24“. – Każdy akt kreacji jest rodzajem buntu, bo żeby znaleźć w sobie siłę i działać autentycznie, trzeba zanegować coś, co było do tej pory. – dopowiada reżyser widowiska Jan Komasa.

Nie budujemy scenografii, oprócz tancerzy na scenie będzie specjalny system świateł oraz kamer i ekranów. Na początku wszyscy byli trochę zagubieni, bo nikt wcześniej nie robił takich rzeczy, ale właśnie ten moment, kiedy jestem w dżungli z mnóstwem możliwości, daje mi, poza nieprzespanymi nocami, najwięcej ciarek. – zdradza kulisy pracy nad spektaklem reżyser.

Zachęcamy do przeczytania całego wywiad w dzisiejszej „Gazecie Wyborczej“. „Ksenofonię. Symfonię dla Innego“ pokażemy 28 czerwca o godz. 22:00 na placu Mickiewicza na finał Malta Festival Poznań 2016. 

Obejrzyj spot wydarzenia na maltańskim kanale YouTube.