Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. Martin Wickenhaeuser
Galeriafot. Martin Wickenhaeuser

Wszystkie spektakle tegorocznego Idiomu Paradoks widza pokazywane są w Polsce po raz pierwszy. Na ul. Półwiejskiej trwa cykl żywych instalacji „Ceci n’est pas…” holenderskiego artysty Driesa Verhoevena [czytaj relacje na blogu], a na placu Wolności codziennie ma swój początek inna odsłona „Building Conversation” Lotte van den Berg. Już w piątek zapraszamy na drugi projekt kuratorki tegorocznego Idiomu – na jej kultowy spektakl „Wasteland”. Przedstawienie rozgrywa się nad Wartą, w otwartej przestrzeni, na ziemi niczyjej, gdzie widownia patrzy na akcję z dystansu, w ciszy, a mimo to zostaje zahipnotyzowana tym, co widzi [na piątkowy i sobotni pokaz wciąż dostępne są wejściówki].

W weekend zapraszamy również na współprodukowany przez festiwal Malta spektakl „Extra People” Anta Hamptona – wycieczkę po opustoszałym teatrze, w którym podział na role statysty, widza i aktora całkowicie się zamazuje, a także na projekt „Sculpting Fear”, w którym Julian Hetzel bada piękno katastrofy [dostępne są wejściówki na pokaz w sobotę i niedzielę].

Idiom nie wyczerpuje teatralnych premier na Malcie. W Scenie Roboczej odbędzie się premiera spektaklu „Róża” poświęconemu Róży Luksemburg, a w Teatrze Polskim pokazy przedpremierowe „Scen myśliwskich” w reżyserii Grażyny Kani. Teatr Ósmego Dnia zaprezentuje natomiast spektakl „Gniew” osnuty wokół wydarzeń Poznańskiego Czerwca ’56.

Maltę zakończy multimedialne widowisko w reżyserii Jana Komasy, choreografii Mikołaja Mikołajczyka i z muzyką Kwadrofonik. Spektakl odbędzie się 28 czerwca o godz. 22.00 na pl. Mickiewicza.