Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. Joanna Szproch
Galeriafot. Joanna Szproch

Pierwszy maltański weekend na placu Wolności rozpoczniemy ruchową rozgrzewką prowadzoną przez festiwalowych artystów, a także wspólnym śniadaniem i wyszywaniem hasła, które zawiśnie nad Fontanną Wolności. Następnie zapraszamy na warsztaty z tworzenia filmu animowanego, reportażu miejskiego czy fotografii otworkowej. W atmosferę weekendowego relaksu wprowadzą wieczorem koncerty zespołów Ballady i romanse i Moullinex oraz Silent Disco. A w niedzielę rozbawią nas do łez szalone improwizacje Teatru Improwizowanego Klancyk z muzyką Pawła Szamburskiego na żywo.

W weekend otworzymy również pustostany. W byłym Domu Książki zabrzmi nocna transowa instalacja KakofoNIKT, a przestrzeń opuszczonego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia wypełni muzyka Wojciecha Urbańskiego, współautora Rys. W ciągu dnia zapraszamy natomiast na pierwsze spacery miejskie: śladem jadalnych roślin i zastygłej historii Poznania.

Jesteś rodzicem? Zapoznaj się z weekendowym programem strefy Wolno Dzieciom!