Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski

Początek wiosny oznacza dla nas jedno – czas na wiosenne porządki w ogrodach społecznościowych!

Sezon w Ogrodzie Łazarz nieoficjalnie zainaugurowaliśmy gorącą herbatą, ciastkami, grabieniem i naradą. Mamy marzenia: wieczorynki pod wierzbą z telewizora, koncerty unplugged, kino pod chmurką, ogrodowa kompozycja na 4 keyboardy i werble i kilka innych, równie fajnych. Mamy też przyziemne plany na nadchodzący tydzień. We wtorek 5 kwietnia o godz. 16.30 (RE_START), planujemy nadrobić zaległości: pomalować ścianę przylegającą do ogrodu, skonstruować ogrodową tablicę informacyjną i wbić ją głęboko w ziemię, żeby przetrwała lata. Ponadto odświeżymy ścieżki, poprawimy płotki, pogadamy z roślinami i jak zwykle wymienimy anegdoty z mijającego tygodnia, popijając herbatę. Ogród jest też bardzo otwarty na wszystkich, których jeszcze nie widział. Zapraszamy dużych i małych sąsiadów i sąsiadki!

W piątek 15 kwietnia o godz.16.00 rozpoczynamy drugą edycję Wolno Dzieciom w Ogrodzie Łazarz. Część programu przygotowały dzieciaki! Postanowiły założyć Teatr Kolektyw, w którym starszaki (7-11 lat) będa przygotowywać spektakle dla młodszego rodzeństwa i młodszych sąsiadek/sąsiadów. Do pracy z Teatrem Kolektyw zaprosiliśmy Agnieszkę Dubilewicz i Huberta Kożuchowskiego. Zajęcia zaczniemy od poszukiwań lokalnych inspiracji do stworzenia scenariusza i poznania metod pracy aktorskiej. Przez kolejnych kilka tygodni będziemy przygotowywać przedstawienie. Ostatnie słowo zawsze będą mieć dzieciaki. Zapraszamy młodych mieszkańców/mieszkanki Łazarza (7-11 lat) na pierwsze teatralne spotkanie pod wierzbą!

W Ogrodzie Wilda oswajamy przestrzeń po zimie, pod hasłem Jeszcze będzie przepięknie. Zapraszamy na pierwsze wiosenne spotkanie organizacyjne w sobotę 9 kwietnia o 11.00. Rozpoczynamy sezon od planowania zarówno nowego wyglądu ogrodu, jak i programu wydarzeń. Chcesz współtworzyć ogród społecznościowy za rogiem? Zaplanuj go z nami. Chcesz się zaangażować? To doskonały moment. Uporządkujemy miejsce na papierze i na trawie. Dowiedz się, co planujemy na ten sezon i dorzuć własne pomysły. Mile widziane ubranie robocze, mnóstwo energii i otwarty umysł.