Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

© Chedly / Artonik
Galeria© Chedly / Artonik

26. Malta Festival Poznań otworzy spektakl uliczny „The Color of Time” – parada, do której będzie mógł dołączyć każdy, w każdej chwili. Ulice i place Poznania ogarnie magiczny klimat wspólnego świętowania! Startujemy w centrum Poznania, na ul. 27 Grudnia, 17 czerwca!

Widowisko z udziałem muzyków, tancerzy i aktorów wyreżyserowała francuska grupa Artonik, czyli Alain Beauchet i Caroline Selig. Spektakl odwołuje się do tradycji hinduistycznego święta Holi, które obchodzone jest przede wszystkim w Indiach. W interpretacji zespołu Artonik to transowy, roztańczony happening, wciągający w akcję zwykłych ludzi. Setki osób w różnym wieku – dzieci, rodzice, studenci, emeryci – biorą udział w taneczno-teatralnej paradzie, która przechodzi przez kolejne „stacje”, by dotrzeć do finalnego miejsca, gdzie następuje eksplozja dźwięków i kolorów. Tęczowe kolory są symbolem wybaczenia i nowego początku, oznaczają różnorodność i pojednanie.

Jak mówi Alain Beauchet: „Pomysł pojawił się w 2011 roku, gdy we Francji trwała dyskusja na temat partii ekstremistycznych, cudzoziemców, ksenofobii, prawa do małżeństw homoseksualnych (…). Sytuacja była tak agresywna i brutalna, że chcieliśmy ustawić się w sytuacji odwrotnej – być radośni, otwarci, spotykać się, gromadzić, zapraszać do udziału wszystkich a nie mówić «jego nie chcę» i zamykać się”. Reżyser dodaje: „Spektakl jest dla wszystkich, przede wszystkim dla „niepubliczności” – czyli dla osób, które nie chodzą do teatru. Ponieważ nie mają pieniędzy, ponieważ nie rozumieją, ponieważ nie mają wystarczająco eleganckiej koszuli”.

Uliczny pochód „The Color of Time” będzie bezpłatny i otwarty. Współtworzyć go będzie 70 wolontariuszy z Polski. To trzecia wizyta słynnego francuskiego zespołu Artonik na Malta Festival Poznań.