Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

prof. Zygmunt Bauman / fot. M. Oliva Soto
Galeriaprof. Zygmunt Bauman / fot. M. Oliva Soto

Z ogromnym żalem żegnamy profesora Zygmunta Baumana – filozofa, którego najbardziej obchodził świat i Inny. Dziękujemy za słowa, przyjaźń i obecność.

Rada i Zespół Fundacji Malta

Urodzony w Poznaniu w 1925 roku Zygmunt Bauman, jeden z najbardziej cenionych na świecie socjologów i filozofów, w naszych umysłach i sercach zapisał się jako twórca koncepcji ponowoczesności, uważny obserwator społecznej rzeczywistości. Jego refleksje o płynnej nowoczesności są wykładane na uniwersytetach całego świata i stanowią ważny wkład w rozwój koncepcji postmodernizmu. Rozważania o kulturze, Zagładzie i etyce są stałym punktem odniesienia dla współczesnej humanistyki.

Zygmunt Bauman był przyjacielem i mentorem Malty. W 2013 roku profesor, w wykładzie otwierającym FORUM Malta Festival Poznań zatytułowanym „Człowiek. Granice”, zachęcał widzów do namysłu nad kierunkiem zmian zachodzących we współczesnym świecie, związanych z problematyką poruszaną przez Idiom festiwalu – z człowiekiem-maszyną.