Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

Kadr z filmu „Please find Mikołaj Henryk Górecki”
GaleriaKadr z filmu „Please find Mikołaj Henryk Górecki”

Tegoroczna edycja festiwalu Nostalgia poświęcona twórczości polskiego kompozytora Mikołaja Henryka Góreckiego odbędzie się między 4 a 6 listopada. Polski kompozytor przeszedł twórczą przemianę. Porzucił fascynację awangardą lat 50. i 60., która otworzyła mu drogę na scenę „Warszawskiej Jesieni” i „polskiej szkoły kompozytorskiej”. Nie rezygnując z najnowszych technik kompozytorskich XX-wieku, zwrócił się ku wartościom z pozoru już z dawna wyeksploatowanych – pełnych prostoty zwrotów melodycznych, konsonansowej harmoniki, intensywnej dynamiki i ekspresji.

Zapraszamy już teraz na trzy dni festiwalu poświęcone w pełni muzyce Góreckiego, nie zabraknie kontekstów do spotkań, rozmów, pokazów filmowych, prezentacji koncertów. Jak co roku, do udziału w wrasztatch z Fundacją Meakultura zapraszamy młodych krytyków muzycznych, którzy pod okiem specjalistów będą wsłuchiwać się w muzykę kompozytora, któremu dedykowana jest Nostalgia.

Więcej szczegółów zaprezentujemy niebawem.