Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski

W 2017 roku Idiomem Malty będą Bałkany. Zaproszeni kuratorzy, Oliver Frlić i Goran Injac, pokażą maltańskiej publiczności współczesną sztukę tworzoną przez artystów działających w krajach byłej Jugosławii lub wywodzących się z tego obszaru kulturowo-geograficznego. Idiom będzie okazją do krytycznego przyjrzenia się naszym wyobrażeniom na temat tego regionu, poznania oryginalnych zjawisk awangardy w kinematografii jugosłowiańskiej i teoretyczno-praktycznego podejścia do badania najnowszego teatru.

W tym roku „New York Times” wymienił Maltę jako jeden z trzech festiwali teatralnych w globalnym zestawieniu festiwali letnich, które warto odwiedzić. W przyszłym roku na Malcie będzie równie gorąco. Na 27. edycja Malty zapraszamy w czerwcu 2017 a przez cały rok działamy w Fundacji Malta i mieście. Aktualny program sprawdzaj w kalendarzu na www.malta-festival.pl.