Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski

Dziś w Generatorze Malta na placu Wolności warsztaty, performensy, spotkanie, spektakl i pokaz filmu. Aż do godz. 19 rodziny razem z animatorami bawią się w strefie Wolno Dzieciom. Przestrzeń warsztatowa pełna jest wielozmysłowych zabawek, obiektów do podglądania, naturalnych materiałów i książek.
Liliana Piskorska w performensie „Niesort" przywraca dziś poznaniakom to, z czego pochopnie zrezygnowali. Przez 14 godzin artystka wyprasuje kilkadziesiąt kilogramów odzieży odzyskanej z pojemników ustawionych przy śmietnikach oraz osiedlowych zbiórek.

Na chętnych czekają warsztaty z animacji z Aleksandrą Dudczak i Piotrem Buratyńskim [wolne miejsca na: zapisy@malta-festival.pl]. O godz. 17:00 krytyk architektury Jakub Głaz poprowadzi rozmowę z poznańskich pustostanach, w której udział wezmą: Mariusz Wiśniewski – zastępca Prezydenta Miasta Poznania, Szymon Żydek – badacz architektury oraz Paulina Grębosz – prawniczka.

Wieczorem podczas kolacji przy długim stole, przygotowanej przez szefa kuchni restauracji Concordia Taste, w towarzystwie artystów Krystyny Lamy Szydłowskiej i Dawida Dąbrowskiego przyjrzymy się choreografii spożywania posiłku oraz wsłuchamy się w jej muzykę [ostatnie wejściówki dostępne w punkcie info w Generatorze Malta].

Po kolacji Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprosi na spektakl „Depresje. Szymborksa, Rymkiewicz, Bielicka". Dzień w Generatorze Malta zakończy drugi z serii pokazywanych na festiwalu filmów z holenderskiego cyklu „Tegenlicht / Backlight". 

Zobacz zdjęcia z poniedziałku na festiwalowym Facebooku.