Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. Aleksandra Osowicz
Galeriafot. Aleksandra Osowicz
 • Czwórka performerów zabiera widzów w podróż w sferę podświadomości, zgłębiając świat zmysłów i wyobraźni, komponując wspólną drogę poprzez jawę i sen, łącząc pracę wyobrażonego ze świadomymi zabiegami choreograficznymi. Projekt proponuje wykorzystanie pracy ze snami i wyobraźnią w praktyce performatywnej.
  Świadoma praca nad „otwieraniem” materiałów sennych umożliwia stworzenie wielowarstwowego spektaklu, w którym rzeczywistość przeplata się z fikcją.

 • koncept, choreografia: Anna Nowicka
  wykonanie, współpraca artystyczna: Burkhard Körner, Aleksandra Osowicz, Weronika Pelczyńska
  dramaturgia: Eleonora Zdebiak
  muzyka: Wojtek Urbański
  kostiumy: Tanja Padan / Kiss the future
  strona wizualna: Aleksandra Osowicz w dialogu z Bonnie Buckner

  produkcja Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk przy wsparciu VARP – PA – Fundusz Wyszehradzki /
  L1 association (HU), Hayka / hayka.eu, Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg

  premiera 30 stycznia 2016 / Studio Słodownia +3

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu Co z tym tańcem? 2015.

 • ANNA NOWICKA jest absolwentką eksperymentalnej szkoły tańca SEAD w Salzburgu, Ernst-Busch / HZT w Berlinie oraz wydziału psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jej artystyczne poszukiwania skupiają się na relacji pomiędzy śniącym ciałem a ciałem tańczącym, a zwłaszcza na zagadnieniach choreografii wyobrażonego. W ramach swojej praktyki zgłębia wielorakie perspektywy patrzenia oraz możliwości wykorzystania różnych punktów widzenia jako narzędzi do odkrywania i ujawniania wszelkich możliwych, z pozoru oku niedostępnych, obrazów. Choreografowanie postrzega jako nieustanne badanie związku i napięcia między procesem twórczym a jego rezultatem (rozumianym także jako poszukiwań produkt uboczny). Droga twórcza Ani rozpoczęła się od spotkania z Anną Godowską oraz wieloletniej współpracy ze słoweńską choreografką Malą Kline. Jej indywidualna praktyka choreograficzna od 2010 roku (udziału w Solo Projekcie) związana jest z Art Stations Foundation w Poznaniu. Anna jest laureatką wielu nagród i stypendiów, m.in. DAAD Preis, Studienstiftung des deutschen Volkes, Tanzstipendium miasta Berlina; jej spektakl „fire is raging in your hair” wygrał festiwal 100 GRAD w HAU w Berlinie (2012), a solo: „truth is just a plain picture. said bob.” znalazło się w programie Polskiej Platformy Tańca 2012. Obecnie Anna studiuje na drugim roku studiów doktoranckich na wydziale aktorskim PWSTTiF w Łodzi, oraz w The School of Images pod kierunkiem dr Catherine Shainberg i rozwija pracę ze snami u Bonnie Buckner, dzieląc swoje życie między Berlin a Polskę. Najnowszy spektakl jest trzecią – po Solo Projekt (2010) i choreografii “I never fall apart..” (2014) produkcją Ani w ramach programu stary Browar Nowy Taniec. Jako tancerkę mogliśmy ją także podziwiać w spektaklu “Back to Bone” Rosalind Crisp (2014, w ramach jubileuszowego sezonu Art Stations Foundation).