Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

aranżacja placu Wolności podczas festiwalu Malta / Atelier Starzak Strebicki
Galeriaaranżacja placu Wolności podczas festiwalu Malta / Atelier Starzak Strebicki
  • Jola Starzak i Dawid Strębicki to polscy architekci i urbaniści, którzy po ukończeniu studiów w Holandii i wieloletniej pracy dla pracowni projektowych w Belgii (architecten de vylder vinck taillieu w Gandawie) oraz Holandii (Korteknie Stuhlmacher Architecten w Rotterdamie), otworzyli w Poznaniu własną pracownię Atelier Starzak Strebicki. Projektują meble, wnętrza, domy, przestrzenie publiczne w Polsce, Belgii i Niemczech. Są także związani z poznańską School of Form oraz Uniwersytetem Technicznym w Delft w Holandii, gdzie prowadzą zajęcia ze studentami.

    W tym roku zostali zaproszeni do udziału w 15. Biennale Architektury w Wenecji, a jeden z ich projektów - „Kijkgat” jest prezentowany na biennale w Pawilonie Belgijskim. Dla Gdynia Design Days 2015 przygotowali wystawę o mieszkalnictwie zatytułowaną „Dom. Osiedle. Mieszkanie – przestrzeń życia Polaków”, do której wspótworzenia zaprosili zespół socjologów.

    Od 2013 projektują dla Malta Festival Poznań Generator Malta, przemieniając największy, pusty na co dzień plac w Poznaniu – plac Wolności – w zielone mikromiasto sztuki i relaksu. W Poznaniu zaprojektowali też dziedziniec Urzędu Miasta.

    Podczas spotkania w ramach Akademii Miasta architekci opowiedzą m.in. o partycypacyjnym procesie przygotowywania wytycznych programowych do konkursu na modernizację Rynku Łazarskiego w Poznaniu, współpracy z Urzędem Miasta oraz nowatorskiej dla Poznania formule konkursu.