Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

© 000000
Galeria© 000000
  • Działanie performatywno-wydawnicze grupy 000000 o nazwie „Bezpłatne badanie wzroku” ma na celu stworzenie zina na zasadach open call dla wszystkich zainteresowanych odpowiedzią na hasło: „krótkowzroczność”. Charakter gazety ma zwrócić uwagę na nieświadome bądź celowe „przymykanie oczu” – problem marginalizowania przez niedostrzeganie. Nadsyłane materiały (teksty, grafiki, zdjęcia lub po prostu swobodne spostrzeżenia) będą systematycznie ukazywały się na stronie internetowej, której głównym celem będzie tworzenie wrażliwej na „krótkowzroczność” społeczności, a ponadto stanowić będą one treść nietypowej publikacji. Kolportaż i charakter wizualny zina odnosić się będzie do standardów tzw. prasy brukowej, rozdawanej codziennie w węzłowych punktach miasta. Powstała gazeta zyskuje funkcję konceptualnego manifestu – nie tylko samych autorów pomysłu, ale wszystkich, których problem „krótkowzroczności” porusza.

    Dołącz do wydarzenia na Fb!

  • GRUPA 000000 jest kolektywem artystycznym powstałym na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Jej działania są realizowane z przymrużeniem oka i dystansem do otaczającej rzeczywistości. Członkowie grupy oprócz działań na polu instalacji i sztuk performatywnych są zafascynowani możliwościami druku w każdej postaci. Kolektyw tworzą: Michał Knychaus, Ula Lucińska, Grzegorz Myćka, Kornel Ofierski, Karolina Wojciechowka i Marcin Zaremba.

    Facebook