Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski
  • Alvin Lucier – kompozycja
    Adam Gołębiewski – interpretacja, wykonanie

    „Bird and Person Dyning” (1975) Alvina Luciera to kompozycja wykorzystująca zestaw mikrofonów binauralnych, parę głośników oraz sztucznie wygenerowany, periodyczny ptasi śpiew. Jedyna widzialność kompozycji, to nieznaczny ruch wykonawcy w przestrzeni, kształtujący sprzężenia powstające między mikrofonami umieszczonymi w jego uszach, śpiewem ptaka, a systemem nagłośnieniowym. W utworze tym słuchacz słucha słuchania twórcy, zaś najprostsze środki wykonawcze oraz akustyczna specyfika przestrzeni wykonania, tworzą złożony i zmienny obraz dźwiękowy.

  • ALVIN LUCIER – jeden z najważniejszych amerykański kompozytorów współczesnych, który swoimi utworami wydobywa proste fenomeny dźwiękowe, niedostępne słuchaczowi w naturalnych warunkach. Jego prace lokują się w przestrzeni między kompozycją współczesną, sound artem a eksperymentami akustycznymi.

    ADAM GOŁĘBIEWSKI – perkusista, improwizator, muzykolog, poruszający się na polu muzyki eksperymentalnej, improwizowanej i free jazzu. Współpracował z Yoko Ono, Thurstonem Moorem, Matsem Gustaffsonem, Fredem Lonberg-Holmem i wieloma innymi.