Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

kadr z filmu
Galeriakadr z filmu
 • To jeden z moich ulubionych filmów ostatnich lat.
  Paweł Pawlikowski

  Wielkie przeżycie: wciągająca, piękna opowieść o dojrzewaniu do samodzielności.
  Jane Campion

  Dawno nie byłam tak wzruszona… Genialny, piękny i pełen życia świat.
  Sophia Coppola

   

  Zwycięzca Grand Prix na festiwalu w Cannes. Film młodej reżyserki Alice Rohrwacher opowiada prawdziwą historię jej dorastania w ekscentrycznej rodzinie, mieszkającej w wielkim, starym domu w Toskanii.

  Kiedy lato dobiegnie końca nic już nie będzie takie samo w życiu Gelsominy i jej trzech młodszych sióstr. Dziewczyna mieszka z dala od cywilizacji, w ukrytym zakątku na włoskiej prowincji. To właśnie tutaj przenieśli się jej rodzice, dawni członkowie hippisowskiej komuny, by żyć blisko natury i chronić swoje dzieci przed „upadkiem świata”.

  Tego lata, jak co roku, większość dni będzie upływała rodzinie na tradycyjnej lecz mało opłacalnej produkcji miodu. Gelsomina pragnie uratować rodzinę przed bankructwem i zdobyć wielką nagrodę w telewizyjnym teleturnieju prowadzonym przez tajemniczą Milly Catenę (Monica Bellucci). Choć pomysł ten stoi to w całkowitej sprzeczności z wartościami, które do tej pory wpajał jej ojciec, dziewczyna za wszelką cenę będzie starała się przekonać go do tego pomysłu.  [źródło filmweb.pl]

  Wydarzenie jest częścią programu Generatora Malta pt. „Sąsiedzi”. Odbywa się w ramach projektu  „Włącz Łazarz. Nowi Bohaterowie”  współorganizowanego przez: Łazarz - Otwarta Strefa Kultury, Galeria Raczej, Kolektyw Kąpielisko, Generator Malta, Teatr Post Factum, Łęctwo. Projekt dofinansowany ze środków Miasta Poznania.