Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

Galeria
  • Life expands from the cracks in the architecture

    Podczas ostatnich warsztatów z duńską grupą Bureau Detours uczestnicy nie zatrzymają się na etapie projektowania, ale będą dokonywać realnych zmian w przestrzeni miasta. Pierwszego dnia wyruszą na poszukiwania pęknięć i szczelin, głównie w architekturze Poznania. Potem wspólnie je zmapują, opiszą i zaplanują interwencje. Następnego dnia przejdą do działania w terenie. Wyzwaniem będzie bardzo ograniczona ilość narzędzi do pracy. Efektów interwencji będą mogli doświadczyć wszyscy użytkownicy danej przestrzeni. Do odmienionych miejsca zaprosimy ich na kawę i ciastka.

    Bureau Detours to grupa artystyczna, której najważniejszym celem jest tworzenie środowisk społecznych i przestrzeni publicznych. Działa na różnych platformach łączących sztukę, projektowanie, architekturę i urbanistykę, a jej kluczowym dążeniem jest inspirowanie ludzi w każdym wieku do nawiązywania więzi z ich miastem i otoczeniem.

    W ramach tak różnych dziedzin Bureau Detours skupia między innymi projektantów, rzemieślników, architektów i artystów wizualnych, którzy współpracują ze sobą nad konkretnymi zadaniami. Od 2006 roku ta wyjątkowa współpraca doprowadziła do realizacji wielu, często zaskakujących zmian. Dzięki wszystkim tym doświadczeniom opracowano filozofię działania obejmującą badania miejskie i prezentacje w przestrzeni publicznej metod projektowania w skali 1:1.

    Główna siedziba Bureau Detours znajduje się w Danii, jednak organizacja działa za pośrednictwem niewielkich filii w różnych miastach Europy: w Aarhus, Kopenhadze i Kolding w Danii, oraz w Oslo, Bordeaux i Rotterdamie. W każdym ze swoich projektów Bureau Detours dąży do stworzenia lokalnego oddziału, który zapewnia im odpowiednią znajomość danego miasta i staje się sojusznikiem w ich przyszłych działaniach.

    Partnerem projektu jest Duński Instytut Kultury w Polsce.

    Projekt jest współfinansowany przez duńskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Ministerstwo Kultury oraz Agencję ds. Kultury i Pałaców.